Açık Hava Aktiviteleri Sağlığa İyi Geliyor

0
781

Yoğun hayatın stresi ile başa çıkmanın yollarından bir tanesi açık havada zaman geçirmek. Doğada kendinize zaman ayırmanın faydalarıysa paha biçilemez, özellikle çocuklar için. Çocuklarınızın zaman geçireceği ve ailecek rahatlayabileceğiniz bir zaman diliminin sağlığınıza yararlı olması çok güzel değil mi?

Açık havanın insan sağlığına ne gibi katkıları olabilir sizce? Oksijen almak, zaman geçirmenin yanında diğer faydalarına göz atalım;

1) Hafıza Güçlendiriyor

Yapılan araştırmalara göre doğada zaman geçirmek, temiz bir nefes almak hafızanızı güçlendiriyor.

2) Yaratıcılığı Arttırıyor

Doğada geçirilen zaman yaratıcı düşüncemizi destekliyor. İleriye bakmak, pozitif renk ve havaların içinde bulunmanın bunu desteklediği araştırmacılar tarafından göz önünde.

3) Mental Enerjiyi Destekliyor

Yoğun günlerin ardından kendimizi tükenmiş hissedebiliriz. Dinlenmenin en güzel yolu doğada vakit geçirmek, mental enerjinizi yükseltiyor.

4) D Vitamini Depolamanızı Sağlar

D vitamini en sağlıklı yolla güneşten alabiliriz. Güneş yoluyla alabileceğimiz D vitamini açık havada depolamak da çok kolay.

5)Daha Fazla Hareket

Açık hava daha fazla hareket demek, daha fazla hareket etmek egzersiz yapmak insan sağlığını olumlu yönde etkileyecektir. Özellikle çocukların motor becerilerini geliştirebilmesi hareket etmekten geçer.

Açık havanın daha birçok faydası var, Doğaköyü’nde de birçok lezzeti… Kahvaltısı, mangalı ve daha niceleri ile Doğaköyü sizi açık hava ile buluştururken lezzetleriyle doyuracak!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here