İstanbul’un En İyi Pazar Kahvaltısı: Doğaköyü

0
5645

Kahvaltı günün en önemli olduğu gibi hafta sonunda keyiflisi. Güne gözünüzü açtığınız o ilk anda tüm gece vücudunuzun tükettiği besinleri geri kazanmanın yolu, kahvaltı!

Güzelleşen havalar, sıcak yaz güneşinin dinlendiren o hissi ile kahvaltı yapmak çok güzel değil mi? Tüm haftanın yorgunluğunu bir günde atmak istiyoruz. E güne nasıl başlarsa öyle geçer diyerek Pazar kahvaltısının önemini de her zaman dile getiriyoruz.

Pazar sabahı iyi alınmış bir uykunun ardından, güzel bir kahvaltı herkesin isteği. Ancak kahvaltıyı hazırlamak, toplamak ve sonrasında oturmak biraz yorucu olabiliyor. Siz kahvaltıyı nasıl istediğinizi düşünün, Doğaköyü sizin için hazırlasın!

Doğaköyü Pazar Kahvaltısı
Doğaköyü’nde Pazar Kahvaltısı

Pazar Kahvaltısı Neden Önemli?

Yeme ve içme alışkanlığımız tüm günümüzü etkiler. Gün içinde tükettiklerimiz yaktıklarımızdır. Beslenme alışkanlığımız gün içindeki durumumuzla birebir etkili.

Gün içinde en hızlı şekilde çalışan metabolizmamızın hızı gece yavaşlar ve yeniden çalışmaya kahvaltı ile başlar. İlk alınan besinler, vitaminler, mineraller kısacası yediklerimizse bize hemen döneceği için önemlidir.

Karbonhidratı kahvaltı da çok tüketirseniz sonrasında çabuk acıkabilirsiniz.

Temel fonksiyonlarımız dışında eğer hareketli bir gün geçireceksek buna uygun besinler almalıyız. Ancak Pazar sabahı yatağımızdan kalkıp yola koyulmak daha kolay! Hem doğadan hem de lezzet dolu bir günle dinlenebilirsiniz. Dinlenirken ailenizle vakit geçirebilir, uzayan masada tüm sevdiklerinizi görebilirsiniz.

Pazar kahvaltısı yavaş yavaş ve en sevdiklerinizle yapılmalıdır. Yeni haftaya mutlu bir başlangıç için en önemlisi de bu değil midir?

Pazar Kahvaltısı & Doğaköyü

Isınan havayı fırsat bilenler çoktan Doğaköyü’ne doğru gelmeye başladı. Hafta sonu doğal ve bol bol bir kahvaltı için açık büfemize gelmelisiniz.

Açık büfe ile yiyeceklerinizi kolayca seçebilirsiniz. İsterseniz göl kenarında, isterseniz yeşil alanda oturabilirsiniz. Hem lezzette hem de sevdiklerinize doyamayacağınız bir hafta sonunun sırrını size söyledik! Hemen arayın, detaylı bilgi alın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here